Vychutnejte si orosenou sklenici točeného piva u vás doma

K oslavám neodmyslitelně patří v našich končinách i pár sklenic dobře vychlazeného piva.

Jestli zvete na akce k sobě domů přátele nebo rodinu, nejspíš už vás párkrát napadlo, že byste si radši natočili čerstvé pivo, než neustále chodili do lednice pro lahve, na které nikdy není dost místa. Máme pro vás řešení – výčepní zařízení.

Neskládejte kauce a půjčovné, pořiďte si vlastní výčep

Nemusíte být majiteli restaurace, abyste si splnili sen o dobře vychlazeném točeném pivu. Jestli zvete přátele či rodinu na grilovačky často, pak je na čase, abyste si pořídili vlastní výčep. Počáteční investice se vám rychle vrátí a je to lepší řešení než platit půjčovné a skládat vysoké kauce. Nejméně peněz vydáte za výčep bez chlazení a bez kompresoru, jedná se o pořizovací cenu kolem 7 000 Kč. Pokud pořádáte akce, kde je do 10 lidí, stačí vám i méně výkonný výčep, který zvládne zchladit a načepovat přes 15 litrů piva za hodinu.

Soudek piva na oslavu

Na obsluhu výčepního zařízení nemusíte mít žádné speciální znalosti. Jednoduše ho zapojíte do zásuvky a narazíte sud. Pokud si pořídíte výčep i s chlazením, budete navíc ještě regulovat výkon. Pak už si jen natočíte třetinku nebo půl litr piva a můžete se věnovat hostům a zábavě. Nebojte se, že byste sud s pivem během oslavy nevypili. Když si koupíte například patnáctilitrový soudek piva, vystačí vám zhruba na 30 piv, a to během jedné akce vypijete jako nic. Údržba výčepního zařízení je jednoduchá. Stačí, když pravidelně propláchnete trubky. Zabere vám to jen pár minut.

3 rady k nezaplacení pro správné čepování piva

Teď už zbývá jenom pár rad, jak si načepovat pivečko, které uhasí žízeň a uspokojí chuťové pohárky.

  • Používejte sklenice, které jsou chlazené na teplotu piva a těsně před čepováním propláchněte sklenici studenou vodou, čímž jí ještě mírně schladíte. Sklenice nedávejte do mrazáku.
  • Pivo čepujte v úhlu 45 ° a snažte se, aby sklenice byla co nejméně vzdálená od pípy, abyste docílili správné pěny.
  • Čepujte pivo buď najednou nebo maximálně na dvakrát, abyste zabránili oxidaci.

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?