Všechny země a jejich lodě, za které můžete hrát ve World of Warships

Sověti, Američani, Britové, dokonce i Nacisté. Všechny velké námořní velmoci mají zastoupení. Koho si vyberete?

Proč byste si měli zahrát World of Warships, to jsme si už řekli. Teď se půjdeme seznámit s tím, za koho byste si měli zahrát. Kohopak si vyberete?

Sověti

Jsou zde námořní síly jak Ruského císařství, tak Sovětského svazu. Jde o vysokorychlostní dělové lodi s lehkým pancířem. Jejich děla mají výbornou balistiku, rychlost a přesnost palby. Hrát s nimi musíte agresivně, ale také hodně riskujete. Jsou prostě pro odvážné.

Slavné lodě:
Aurora, Kirov, Tashkent, Mikhail Kutuzov, Derzki, Gnevny

Japonsko

Lodě Japonska nespoléhají na silný pancíř, ale na rychlost a silnou výzbroj. Pro fanoušky silných torpéd s dlouhým dosahem jsou nejlepší volbou torpédoborce a křižníky, bitevní lodě zase děsí protivníky hlavní baterií s dalekým dostřelem. Nechybí ani letadlové lodě.

Slavné lodě:
Yamato, Fuso, Shokaku, Nagato, Akizuki, Myoko

USA

Je to jedna z hlavních námořních mocností ve hře a je tak zastoupena všemi čtyřmi typy lodí – mají bitevní lodě, křižníky, torpédoborce i letadlové lodě. Americké lodě lépe odolávají náletům, protože mají silný pancíř a vysokou rychlost palby. Jsou všestranné, mají skvělou rovnováhu mezi obrannou a útočnou výzbrojí.

Slavné lodě:
Iowa, Midway, Des Moines, Cleveland, Benson, Gearing

Velká Británie

Britské lehké křižníky tak trochu kombinují rysy křižníků a torpédoborců. Hodí se na lstivé vojenské akce. Mají vysokou rychlost palby, torpéda s dlouhým dosahem a pokud jste schopní, dokážou zůstat až do konce bitvy prakticky neviditelní.

Slavné lodě:
Leander, Fiji, Edinburgh, Belfast

Německo

Mezi jejich hlavní přednosti patří pancíř a to, jak jsou efektivní v probíjení nepřátelského pancíře. Vydrží toho prostě pekelně hodně, takže můžete agresivně přímo do víru bitvy, pokud je to váš styl. Křižníky a torpédoborce jsou vyhlášené svými průbojnými granáty a slušnou torpédovou výzbrojí.

Slavné lodě:
Bismarck, Tirpitz, Nürnberg, Admiral Hipper, Gneisenau, Leberecht Maass

Francie

V tuto chvíli zastupuje námořní síly Francie pouze jediná bitevní loď Dunkerque, která má nekonvenční uspořádání děl hlavní baterie a kompletní větev křižníků, zastoupena rychlými plavidly, která mohou držet krok s torpédoborci.

Slavné lodě:
Dunkerque

Polsko

Jediným zástupcem polské flotily je torpédoborec Błyskawica, víceúčelová loď, která v sobě kombinuje ty nejlepší vlastnosti amerických a sovětských plavidel. Má vysokou rychlost a četná rychlopalná děla. Také nese účinnou torpédovou výázbroj.

Slavné lodě:
Błyskawica

Panasie

Kromě flotily z Japonska jsou tu ještě dvě lodě z dálného východu: Anshan a Lo Yang. První má sovětský původ, druhá americký. Po druhé světové ale dostaly lodě čínského velitele.

Slavné lodě:
Anshan a Lo Yang

Commonwealth

Věděli jste, že námořních bitev se neúčastnili jen velké země? Austrálie, Kanada a Nový Zéland vytvořili námořnictvo Commonwealthu. Ve hře jsou zastoupeni australským křižníkem Perth.

Slavné lodě:
Perth

Itálie

Itálie sice na první pohled není úplně námořní mocnost, ale ve hře můžete ovládat dvě jejich bitevní lodě a dva křižníky. Křižníky se skvěle maskují a jsou dost rychlí, stejně tak jejich bitevní lodě jsou o něco rychlejší, než byste od takových kolosů očekávali. A hlavně, lodě vypadají všechny krásně.

Panamerika

Tahle oblast světa má jen jednoho zástupce, lehký křižník z Argentiny, který má na palubě patnáct rychlopalných děl doplněné středně silnými protiletadlovými děly. Mají sice jen jednu loď, ale sakra nebezpečnou.

Už jste si zvolili? Výborně. Tak zamiřte na oficiální stránky a můžete stahovat hru zdarma!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?