V kinech je nový animovaný Spider-Man, ze kterého jsou všichni nadšení

Recenze se rozplývají a vy na film už můžete do kina.

Phil Lord ad Christopher Miller, tvůrci snímku 21 Jump Street a filmu LEGO příběh, který získal ceny BAFTA a Annie, představují svou ojedinělou tvůrčí vizi ve zcela novém příběhu ze zcela odlišného světa comicsového hrdiny Spider-Mana s revoluční vizuální stylizací, jakou jsme zatím neměli možnost spatřit. Snímek Spider-Man: Paralelní světy představuje brooklynského teenagera Milese Moralese a nekonečné možnosti paralelních světů, v nichž se může pod maskou ukrývat kdokoliv.

Jedním z nejpozoruhodnějších aspektů filmu je jeho dynamický vizuální styl, který přesahuje to, co diváci od počítačově animovaných snímků očekávají, a je poctou klasickému stylu a atmosféře zlaté éry comicsů. „V některých chvílích se například záběr rozdělí do několika panelů, jako je tomu v comicsech,“ vysvětluje Miller. „Některé záběry nám umožňují vytvářet velice netradiční kompozice a celým filmem prostupují také nové zvukové efekty a stylizovaná vizuální podoba. Najdete v něm scény, které působí dojmem, že jste se ocitli uvnitř comicsu. Je velice vzrušující něco takového vytvářet a neméně vzrušující to sledovat. A celé to má svou choreografii, která doufáme změní způsob, jakým budou v budoucnu animované filmy vytvářeny.“

Lord zmiňuje skutečnost, že talentovaní výtvarníci filmu používali ty nejmodernější animační nástroje v kombinaci s technikami ruční animace, aby mnohavrstevný příběh filmu mohli patřičným způsobem divákovi zprostředkovat. „Každý jeho snímek je ilustrací,“ podotýká. 

Film je v kinech od 13. prosince s titulky i dabngem.

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?