Tip sezóny: elektrokoloběžka

Vyzkoušejte něco nového.

Hitem letošního roku jsou malé skladné elektrokoloběžky. Efektivně se s nimi přesunete z místa na místo, ať už ve městě, na vesnici či na výletě. Elektrokoloběžku několika pohyby ihned složíte do tramvaje, metra, autobusu, vlaku nebo vašeho auta. Elektro koloběžky, jak již napovídá jejich název, v sobě mají zabudovaný elektromotor a dobíjecí akumulátor, který jej pohání.

Cestujte s větrem ve vlasech

Pokud máte rádi cestování na čerstvém vzduchu a chcete-li na cestách ušetřit svůj drahocenný čas, jsou elektro koloběžky volbou číslo jedna.

E-koloběžky jsou oproti jízdním kolům pohodlné v tom, že na ně hned nasednete a okamžitě se rozjedete. Hodí se také, když chcete při jízdě často zastavovat, například na výletě. Akumulátorovou koloběžku vezmete do ruky a jste „než by řekl švec“ třeba u vašich známých v okolí, bez nutnosti řešit po příjezdu zabezpečení kola nebo parkování auta. Elektrokoloběžku můžete během chvilky složit a vzít si ji jednoduše s sebou. Vejdete se s ní i do výtahu a místo pro ni najdete bez problémů třeba i v malém bytě, díky jejím kompaktním rozměrům.

elektrokoloběžkou se také (lépe než na kole) vyhnete lidem i možným překážkám a svou cestu si v případě potřeby příjemně a v pohodě „prokličkujete“. Zvažujete aku koloběžku jako dopravní prostředek do práce? To může být velmi dobrá volba, protože při cestě se tak nikdy nezapotíte, což oceníte dvojnásob při teplých letních dnech. Jednou se na elektrokoloběžce svezete – a jízdu si doslova zamilujete.

Doporučujeme: elektrokoloběžka HECHT 5125

Novinkou letošního roku je elektrokoloběžka HECHT 5125. Jak již její název napovídá, přináší nám ji česká značka HECHT, která nabízí mimo jiné také elektroskútry či elektrokola. Povězme si o ní více:

Elektrokoloběžka HECHT 5125 má pevnou a lehkou skládací konstrukci pro snadnou přepravu. Odjištěním západky tyč s řídítky snadno sklopíte, a pokud chcete, můžete také velice rychle odmontovat madla řídítek.

Aby byla vaše jízda pohodlnější, zadní kolo je odpružené. Potěší jistě i praktický stojánek.

Aku koloběžce dává sílu 250W elektromotor, který je ukrytý v předním kole. Motor je napájen z lithiového 36V akumulátoru o kapacitě 4,4 Ah, který je šikovně skryt (hádejte, kde?) v tyči pod řídítky. Akumulátor dobijete za pouhých 3–5 hodin a na jedno dobití dojedete až 15 kilometrů – přičemž dojezd samozřejmě závisí na hmotnosti jezdce a náročnosti terénu.

Jistě vás potěší nízká hmotnost této elektrokoloběžky, a to 10,5 kilogramu. Maximální rychlost činí 25 km/h, nechybí přední elektronická a zadní mechanická brzda, multifunkční displej s tachometrem a přední LED světlo. Nosnost této akumulátorové koloběžky je 100 kg a je určena pro provoz mimo veřejné komunikace. Navíc je vybavena technologií Bluetooth, a tak ji můžete ovládat a monitorovat z chytrých telefonů Android a Apple. Na svém smartphonu tedy můžete monitorovat například rychlost, ujetou vzdálenost, předpokládaný zbývající dojezd a stav akumulátoru a v telefonu máte možnost nastavit maximální rychlost koloběžky. Pokud se vám chytrý telefon vybije, můžete svou elektro koloběžku použít jako „powerbanku“ a mobil si z ní nabít, protože pod ovládacím panelem najdete klasický USB konektor.

Aplikaci HECHT 5125 pro Android si můžete stáhnout zde

Aplikaci HECHT 5125 na App Store naleznete zde

Více na www.hecht.cz 

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?