Sušené maso Fine Gusto: ideální strava pro sportovce

Pánové, už jste slyšeli o jerky, tedy o sušeném masu? Určitě ano. Ale věděli jste, že se často objevuje i v jídelníčku vrcholových sportovců?

Není se čemu divit, vysušené maso totiž obsahuje velké množství bílkovin. Právě specifická příprava, kdy se z masa po odstranění tuků dostane při sušení veškerá voda a zůstanou pouze bílkoviny, je pro organismus velmi prospěšná. Jerky obsahují více než 60 % bílkovin, což zvládne málokterá jiná potrava.

Na trhu existuje řada značek a příchutí sušeného masa. Pokud chcete vsadit na kvalitu a českou značku, poohlédněte se po balíčcích od Fine Gusta, pardubické firmy, která vyrábí jerky prvotřídní kvality již třetím rokem. Na výběr máte z několika příchutí, směsí nebo jen čistého masa. Spousta z vás jistě ocení, že je k dispozici jak hovězí, tak i krůtí maso. Zvolit můžete buď čisté maso bez příchuti, či kořeněné. Ideální svačinou jsou pak tzv. trail mixy – směsi sušeného masa, oříšků a sušeného ovoce.

Sušené maso konzumují nejen vrcholoví sportovci, ale i ti rekreační, a dokonce zastánci klasického „gaučingu“. Zkrátka je určené pro všechny muže, kteří mají rádi opravdovou chuť masa.

Do fitka

Vzhledem k již zmíněnému složení je sušené maso ideálním doplňkem stravy s velmi vysokou nutriční hodnotu. Zejména sportovci ho proto užívají k doplnění proteinů po sportovním výkonu. Je tedy ideální vzít s sebou balíček masa do fitka či na jakýkoli jiný trénink.

Na cesty či do práce

Pokud vás honí mlsná třeba v práci nebo na výletě, není nic jednoduššího než vytáhnout balíček sušeného masa. Od Fine Gusta jsou pro takovou příležitost ideální tzv. snack bary, kde je maso slisováno do tyčinek. Úspora místa v tašce či batohu je oproti jiným mlskám jasným bonusem.

Třeba i na rande

Sušeným masem lze zapůsobit také na dámy. Pokud pozvete slečnu na piknik a připravíte jí ke všemu občerstvení také sušené maso, jistě to ocení. Mnoho žen jej konzumuje při své snaze o zhubnutí a při dodržování zdravého životního stylu.

Různé druhy sušeného masa lze doporučit všem mužům, kteří chtějí začít žít zdravě či potřebují ideální doplněk stravy ke sportování. Zejména pro fitness sportovce je to ideální parťák. Pokud tedy budete mít novoroční předsevzetí o chození do fitness, tak si nezapomeňte do tašky přibalit výrobky Fine Gusto. Přeci ne nadarmo se říká, že „summer bodies are made in winter“.

Více na www.finegusto.cz

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?