Spodní knoflík u saka se nezapíná!

Ne a ne a ne.

Už jsme to určitě všichni slyšeli, ale stejně pořád na ulicích a na plesech vidíme saka zaplá na maximum. Ale to je špatně. Za A je to proti etiketě pánského oblékání. A za B je to prostě zbytečné. Ona vám od pupíku zima fakt nebude.

Trenýrky nenosíte na hlavě a ponožky nenosíte do sandálů. Tak proč se neřídit základními pravidly i v zapínání spodního knoflíku saka? Když je to navíc tak snadné?
Pokud ponožky do sandálů nosíte, je to už pak jedno. Článek dál nečtěte. Vyřešeno.

Pokud jste v manažerské pozici a nebo nosíte oblek opravdu často, tak se na to soustřeďte lépe. Jelikož je u vás potenciál, že budete za trumpetu častěji.

Základ tohoto zvyku je už z daleké historie, ale dnes je brán tak jasně, že firmy, které šijí pánské oblečení, tak dnes už ve svých střizích počítají s tím, že se spodní knoflík saka prostě nezapíná. Sako vám pak při plném zapnutí dělá na bocích faldy a nesedí vám. A přitom stačí povolit spodní knoflík a často se budete opravdu divit, jak padne jako ulité.

Když se pak posadíte na židli, tak si sako rozepněte úplně. Nejhorší je ta obří boule, která vypadá, jakoby se vám vyvalil bok. A je to zase jen tím, že máte zapnuto více, než návrháři věděli, že jednou budete zkoušet zapínat.

Proč se tedy spodní knoflík nezapíná?

Prameny praví, že je to ještě z dob, kdy muži potřebovali rychle tasit kord nebo meč. A ty si opravdu zapnutí spodního knoflíku pohlídali, jelikož to pro ně mohlo být otázkou života. Dnešním mužům nic moc nehrozí. Snad jen nechápavé pohledy okolí. Ale jedním rozepnutím knoflíku se jim lze ubránit!

Střihy sak se tak tomuto přizpůsobovaly a saka se šila rovnou tak, aby dobře seděla ve spodní části s rozepnutým knoflíkem a muž přitom opravdu rychle mohl sáhnout tam, kam potřeboval.

Muži v Česku se poslední dobou konečně začínají snažit následovat módní trendy. Nosí barevné ponožky Happy Socks. Každý má v botníku stylové pánské boty Converse. A teď už to chce jen doladit tyhle dílčí detaily. Protože jsou to detaily, život na nich nestojí. Ale ony právě často ty detaily dělají svět kolem nás hezčí. Naše děti už to budou vědět. Protože my je to rovnou naučíme správně.

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?