Revoluce ve výběru lyžařských bot

Zkoušení bot - i lyžařských - je pro baby. Chlapi na to mají technologii!

Přezkáče jsou jedním z mála druhů obuvi – pokud ne jediným – jehož zkoušení dosud muži věnovali stejnou pozornost, jakou ženy věnují zkoušení a výběru jakýchkoliv bot. Ne, že by nás to bavilo, ale… Špatně vybraný typ i velikost lyžáků může být zdrojem mnohých útrap během lyžování i po něm. A jde tu doslova o milimetry. Skvělou zprávou pro všechny lyžaře je tudíž uvedení nové technologie pro přesné měření nohou a virtuální výběr lyžařských bot! Jmenuje se Sidas Feetbox 3D.

Zkoušejte boty virtuálně!

Sidas Feetbox 3D je vlastně skener. Nenaskenuje Vám ovšem dokumenty, nýbrž nohy. A to ve třech rozměrech a s přesností na 1 milimetr. Zároveň dokáže s pomocí tlakové desky určit typ klenby chodidla. Což se hodí pro výběr správných stélek do přezkáčů.

Tím to ovšem nekončí. Na základě získaných výsledků si můžete virtuálně – tedy bez únavného zouvání, nazouvání, zapínání a rozepínání přezek, procházení a dřepování do lyžařského postoje a zpátky – vyzkoušet různé modely z databáze všech modelů lyžařských bot a vybrat si ten pro vás nejvhodnější.

Virtuálně vybraný model ovšem přece jen doporučujeme vyzkoušet fyzicky, pěkně postaru. Co si budeme povídat, vždycky tu budou činnosti, které žádná technologie nikdy úplně nenahradí, že.

Vymazlete si přezkáče, dopřejte jim bootfitting!

Nezapomeňte, že výběr správného modelu lyžáků je jenom začátek. Je to podobné jako s autem – koupíte, a pak nejen jezdíte, ale staráte se, tuníte, vymazlujete.

Takovým vymazlováním je v případě lyžáků výběr správných stélek dle typu klenby vašeho chodidla, vytahování či vybrušování skeletu nebo nastavení cantingu.

Podpořte klenbu stélkou!

Ptáte se, proč jsou důležité stélky? Vždyť v přezkáčích už nějaké z výroby jsou. Ano. Ovšem jedná se – pokud se máme držet motoristického přirovnání – opravdu pouze o základní výbavu. Nebo chcete-li to natvrdo – v podstatě jde o kus vystřiženého koberce. Výrobce totiž předem počítá s tím, že si pořídíte stélku odpovídající vaší klenbě, kterou samozřejmě nezná.

Vy ji naopak svou klenbu po měření na tlakové desce skeneru Sidas Feetbox 3D znáte dokonale. Takže ji na základě výsledků podpořte odpovídající stélkou, protože přece utahujete lyžáky co to dá, abyste se do nich mohli opřít, co to dá a jezdit, co to dá. Ale zároveň nechcete, aby se vám pod tlakem přezek klenba zhroutila, protože pak už by to nemuselo dát nikdy nic.

Vybrušte to!

I při správném výběru nejvhodnějšího modelu lyžáků se může stát, že bota bude v některém místě tlačit. Přeci jen jde v případě lyžáků o sériovou výrobu, a tak bota nemůže stoprocentně odpovídat tvaru každé nohy. Ovšem nezoufejte. Stačí problematické místo označit a nechat si ho o pár milimetříků vytáhnout či vybrousit.

Canting – nestyďte se za óčka

Canting je nastavení stranového sklonu komínu lyžařské boty. Slouží k tomu, abyste na lyžích stáli rovně, i když vaše nohy právě nejrovnější nejsou.

Hlavně se nestyďte. Máte óčka? Nechte si nastavit boty na óčka, budete na lyžích stát rovně. Máte ixka? Nechte si nastavit boty na ixka, budete na lyžích stát rovně. Máte rovné nohy? Nechte si nastavit boty na rovné nohy, jinak rychle získáte óčka nebo ixka.

Přejeme vám co nejrychlejší a nejsnazší výběr lyžařských bot, k čemuž vám dopomáhej bůh a skener Sidas Feetbox 3D!  

V Praze Sidas Feetbox 3D najdete například v prodejně Ski a BikeCentrum Radotín

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?