Prémiová kolekce vín z  Kutné Hory

Společnost Vinné sklepy Kutná Hora uvedla do prodeje první tři vína z prémiové kolekce vín. Pouze tato vína můžete koupit s exkluzivní etiketou s letopočtem 1101. Tento letopočet odkazuje na spis Kosmovy kroniky, kde je zmínka o kutnohorské vinici.

V této kolekci jsou zatím tři vína: Cabernet Cortis 2016, Pinot Noir 2016 Staré keře a limitovaná edice Pinot Noir 2016 z vinice pod Chrámem svaté Barbory.

Cabernet Cortis 16 byl oceněn jako nejlepší červené víno v Národním salonu vín 2018 za vinařskou oblast Čechy. Pinot Noir Staré keře jsou ze čtyřicet let staré vinice, což je v Čechách vzácné, protože takto stará vinice produkuje fenolicky bohatá vína.

„Do budoucna budeme dávat do této kolekce nejpodařenější vína z našich vinic,“ říká Soňa Podholová, výkonná ředitelka Vinných sklepů Kutná Hora. Toto vinařství je jediným v České republice, jejíž vína mají prestižní certifikát biodynamického zemědělství DEMETER.

CABERNET CORTIS 2016

Červené víno jakostní s přívlastkem výběr z bobulí, suché, prémiová kolekce, spontánně fermentováno

Tělnaté víno, bohaté na obsah barviv a taninů, aroma plné lesního ovoce koření a čokolády. Chuť plná s dlouhým hřejivým závěrem. Víno má potenciál k delšímu archivování 10 – 15 let.
Alkohol: 15% obj.
Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyseliny: 5,5 g/l
Extrakt: 27 g/l
Cena: 480 Kč

PINOT NOIR 2016

Červené víno jakostní s přívlastkem kabinetní, suché, LIMITOVANÁ EDICE 500 ks z vinice pod Chrámem sv. Barbory, Spontánně fermentováno

Plná cihlová barva, typická pro tuto odrůdu, je doplněna vůní po lesním ovoci, kávě a pražených mandlích. V chuti se snoubí tóny hořké čokolády, bobulového ovoce a koření. Podloží vinice je tvrdé skalnaté, tvoří ho migmatity a ruly.
Alkohol: 11,5 % obj.
Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyseliny: 5,2 g/l
Extrakt: 21 g/l
Cena: 540 Kč

PINOT NOIR 2016 Staré keře

Červené víno jakostní s přívlastkem kabinetní, suché, prémiová kolekce, spontánně fermentováno

Plná rubínová barva je doplněna vůní po lesním ovoci, kávě a pražených mandlích. V chuti se snoubí tóny hořké čokolády, bobulového ovoce a koření. V dochuti je toto víno výrazně dlouhé, minerální, připomínající drcené křemeny, zaprášenou cestu. Stáří vinice je 40 let.

Alkohol: 13% obj.
Zbytkový cukr: 0,1 g/l
Kyseliny: 5,7 g/l
Extrakt: 22 g/l
Cena: 380 Kč

Vína koupíte na stránkách www.vinokutnahora.cz

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?