Nesmrtelný denim

Denim patří ve světě módy mezi absolutní stálice. Kdo ve svém šatníku nemá alespoň jedny džíny, ten jako by nebyl. Pro nové trendy kousky se vydejte do Fashion Arena Prague Outlet, kde si můžete vybrat z více jak 200 módních značek až o 70 % výhodněji.

V dnešní době je džínovina přirozenou součástí pánských i dámských šatníků. Snad žádný jiný materiál nikdy nezaznamenal takový úspěch jako právě denim. Za jeho vynálezce se považuje Levi Strauss, který se z Německa odstěhoval s vidinou lepší budoucnosti do Ameriky. Tam v době zlaté horečky horníkům a dělníkům dodával denimové montérky, které byly pro svou pevnost a dlouhou životnost velmi oblíbené. S koncem druhé světové války se denim dostal do Evropy. V 50. letech se džíny staly znamením rebelství a odporu proti konzervativní společnosti.

Jak si vybrat správné džíny?

Při nákupu nových džínových kalhot se zaměřte na tří klíčové věci – jaký mají střih, jak vám padnou a jakou mají barvu. Když tyhle základní body vychytáte, máte vyhráno. Dobře padnoucí džíny totiž zakryjí i větší tělesné nedostatky, jako je například větší pozadí či široká stehna. My doporučujeme džínové kalhoty s vyšisovanými stehny Diesel, původní cena 4549 Kč, outletová cena 3149 Kč.

Kombinujte denim s denimem

Kombinace různých stylů a barev džínoviny není rozhodně tabu. Naopak – když oblečení správně sladíte, výsledek je úžasný. K džínům si klidně oblečte denimovou košili a pod ní bavlněné tričko se zajímavým potiskem. Pro košili se zastavte třeba v prodejně Levi´s, kvalitní bavlněná trička pořídíte ve Wrangler. Pomyslnou třešničkou pak budou džínové tenisky Diesel (původní cena 4249 Kč, outletová cena 2949 Kč). Pokud si na tuto kombinace netroufáte, nevadí. K vašemu outfitu se budou skvěle hodit i formálnější obuv. Chybu určitě neuděláte se semišovými mokasíny ze Salamander (původní cena 2990 Kč, outletová cena 2093 Kč).

Džíny Diesel, původní cena 4549 Kč, outletová cena 3149 Kč

Džínová košile Levi’s, původní cena 1999 Kč, outletová cena 1349 Kč

Tričko s potiskem Wrangler, původní cena 999 Kč, outletová cena 699 Kč

Džínové tenisky Diesel, původní cena 4249 Kč, outletová cena 2949 Kč

Semišové mokasíny Salamander, původní cena 2990 Kč, outletová cena 2093 Kč

Fashion Arena Prague Outlet
Zamenhofova 440
108 00 Praha 10 – Štěrboholy
www.fashion-arena.cz

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?