JPM testuje: Robotický vysavač Electrolux PUREi9, který musíte mít

Jsme muži. Neradi vysáváme. Pořiďte si robota, co to bude dělat za vás!

Každý muž nerad uklízí a pokud tvrdí opak, chce jenom sbalit nějakou ženskou (nebo na tu svojí udělat dojem). Místo žehlení byste si nejspíš nejraději nechali vytrhávat nehty kombinačkama a ani to vysávání není o moc zábavnější. Se žehlením vám nepomůžeme kromě rady, že když to oblečení nandáte na sebe, nakonec se nějak přirozeně narovná. S tím druhým vám můžeme pomoct. Existuje totiž vysávací robot Electrolux PUREi9, který jsme dostali na testování, zamilovali jsme se do něj, pojmenovali jsme ho a vezmeme si ho za ženu.

Je lepší, než všichni ostatní a za to ručíme

Jasně, vysavací roboti existují už nějaký ten pátek, ale měli jste nějaký z nich doma? My ano. Testovali jsme jich už pár a téměř vždycky to dopadlo zhruba tak, že se ten tupý popleta zasekl v nějakém kusu nábytku, kde byl tak dlouho, než si ho vůbec někdo všiml (většinou několik dní), případně se mu v půlce vysávací prácičky vybily baterie. Electrolux PUREi9 máme doma už dobrý měsíc a ani jednou se to nestalo.

Je chytrý, že brzy ovládne lidstvo

Ten robot je tak chytrý, až nás to občas maličko děsí. Vážně! Jeho senzory si pěkně proskenují váš nábytek a dokonce pozná, jestli se vejde pod stolek v obýváku, nebo se zasekne. Když usoudí, že to v pohodě dá, uklidí i pod ním. Ani jednou se nestalo, že by se někde zasekl. Dokáže i velice chytře přejíždět prahy místností díky vysouvacím a zasouvacím pohybovým kolečkům. Ten kluk je prostě tak šikovný, že kdyby měl lepší procesor, ovládne jako Skynet v Terminátorovi svět.

Rozhodně se vám také nestane, že by se v půlce vysávání vybil. Má kvalitní lithiové baterie a když pocítí, že se blíží průser (tj. dochází mu šťáva), bere kramle a začne mířit do své nabíjecí stanice, kam zaparkuje jako mistr. Tedy, trochu kolem té své stanice krouží, takže je to spíš jako když ženská parkuje v Praze, ale nakonec nic neodře a dá to. Na rozdíl od těch ženských.

Co se samotného vysávání týče, je to precizní pracant, který si hravě poradí se všemi těmi drobky, co necháváte na podlaze, ale zvládne i složitější záležitosti. Třeba ty vlasy na zemi. Vaší ségry, samozřejmě, protože kde byste vzali holku, že jo. Nádobka v PUREi9 toho sice zase tolik nepojme, ale když ji jednoduše vyklepete každé dva dny do koše, všechno bude v cajku.

Můžete ho ovládat jako svého osobního otroka přes aplikaci

Co je na Electrolux PUREi9 super? Aplikace do mobilu. Toho robota totiž můžete propojit s mobilním telefonem a úkolovat ho pěkně na dálku přes domácí WiFi síť jako svého osobního otroka. Ovšem funkci, kterou využijete ze všeho nejvíc, je udělat mu plán práce. V podstatě mu přes aplikaci můžete říct, aby začal uklízet každý den v pravé poledne a z práce se tak vracíte do pečlivě uklizeného bytu. Jenom mu nesmíte zapomínat vyklepávat tu nádobku na bordel. Stěžoval by si jinak.

Pokud nevěříte nám, můžete omrknout mnohem delší, techničtější a ukecanější velký test od kolegů ze Slovenska, kde nakonec také zjistili, že Electrolux PUREi9 je nejlepší robotický vysavač.

Teď bychom tedy Electrolux rádi poprosili, aby ještě vyrobili nejlepší robotickou žehličku prádla a nějakého robota, který nám uvaří večeři.

A vůbec, nedokážou udělat robotickou přítelkyni?!