Informace pro MOVEMBER osvětu – Aby muži neumírali zbytečně mladí…..

Nadační fond Muži proti rakovině se snaží bojovat na poli typicky mužské formy rakoviny, kterou je rakovina prostaty a rakovina varlat.

Obě formy bohužel pokrývají kompletní věkové spektrum. Zatímco rakovina prostaty postihuje zejména starší ročníky, rizikovou skupinou pro rakovinu varlat jsou velmi mladí muži. Muži o svých problémech jen velmi neradi hovoří. Podle statistik ale umírají celosvětově o 6 let dříve než ženy.

Věděli jste, že:

  • Rakovina prostaty je nejčastějším zhoubným nádorem mužů a ročně onemocní tímto nádorem téměř 7000 mužů, což je třikrát více než před 20 lety?

  • Rakovina prostaty tvoří 16 % ze všech nádorových onemocnění?

  • Ročně zemře za rakovinu prostaty 1 348 mužů?

  • Rakovina varlat postihuje mladé muže již ve věku 25–39 let?

Nadační fond je partnerem celosvětové kampaně Movember, která si stejně jako nadační fond klade za cíl změnu pohledu na mužské zdraví. Finanční prostředky, které se vyberou, jsou určeny na nákup lékařských přístrojů, osvětové programy a studijní stáže budoucích lékařů.

Díky této podpoře se podařilo vybavit několik nemocnic nejmodernějšími přístroji, které slouží ke zlepšení diagnostiky nádorových onemocnění. Prostředky byly vloženy do desítek osvětových programů a na prevenci rakoviny prostaty a varlat napříč celou Českou republikou.

Šiřte tedy prosím s námi osvětu o této problematice, aby se muži nestyděli o daném tématu mluvit, a hlavně od rizikového věku zařadili preventivní prohlídky do své standardní péče o zdraví. Protože rakovina je nemoc. Nemoc, která se musí léčit. A stejně jako u každé jiné nemoci, i v případě rakoviny je důležitá prevence!

Přehled urologických pracovišť naleznete zde:
www.muziprotirakovine.cz

Sledujte nás také na:
https://www.facebook.com/MovemberCZ
https://www.instagram.com/movember_cz/

Podrobné informace o rakovině prostaty a jak ji zavčasu diagnostikovat, naleznete zde:
http://www.muziprotirakovine.cz/co-je-rakovina-prostaty

Podrobné informace o rakovině varlat a jak ji zavčasu diagnostikovat, naleznete zde:
http://www.muziprotirakovine.cz/rakovina-varlat

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?