Ikona interiérového designu: stoly italské značky Riva 1920

Vezměte unikátní, třeba až 50 000 let staré dřevo z jediného těžiště na světě, schovaného kdesi na Novém Zélandu. Přidejte k tomu zázemí věhlasného italského designového domu, umění TOP designérů, pečlivou ruční výrobu s důrazem na detail a máte je: stoly RIVA 1920.

Riva 1920 má v italské Lombardii bezmála stoletou tradici a v oblasti designu víc než jen dobré jméno. Snad odjakživa je jejím cílem tvořit krásné věci vycházející z přírody a odolávající času. A že je ve svém pojetí zcela výjimečná, dokazuje i fakt, že s ní v současné době spolupracuje okolo sta významných designérů z celého světa.

Jedním z nich se stal i Karim Rashid a za spolupráce další italské špičky, automobilky Lamborghini, pod jeho jménem vznikl mimo jiné i futuristický stůl Speed. Jak jinak než dřevěný, dokonale hladký, asymetrický, s liniemi připomínajícími aerodynamiku nejrychlejších aut světa. I proto má své jméno, Speed. A každého, kdo jen trochu miluje výjimečnost, musí uvádět v úžas.

Ten pak vyvolává především další z kousků Riva 1920, dílo, pod kterým jsou podepsaní přímo Davide a Maurizio Riva: stůl Kauri Auckland. Kauri v překladu znamená Matka lesů a už to samo definuje jeho specifičnost. Vyrábí se z citlivě zpracovaného stromu starého bezmála 50 000 let, který se nachází na jediném místě na Novém Zélandu (pro tento ostrov je kauri mimochodem také stromem národním).

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?