Filmová proměna. Javier Bardem JE Pablo Escobar

Charismatický lamač ženských srdcí Javier Bardem se proměnil v ohyzdné surové monstrum jménem Pablo Escobar.

Více než 10 let odmítal oscarový herec Javier Bardem nabídky na to, aby v některém filmu nebo seriálu hrál legendárního narkobarona Pabla Escobara. Všechny role Escobara byly podle něj povrchní a ukazovaly jen cool mafiána a ne opravdovou postavu. Přesvědčil ho až thriller s jasným názvem Escobar, který vstupuje do českých kin.

Snímek vzniknul na základě vzpomínek kolumbijské televizní celebrity Virginie Vallejo, která byla po léta Esobarovou milenkou a Bardem se do něj hned zamiloval. „Tady jsme mohli ukázat Escobara jako člověka se vším všudy. Člověka, kterého jste mohli mít rádi, ale ze kterého se stalo monstrum,“ říká Bardem. Do role kokainového krále se opravdu vžil a z jeho podoby se slavným zločincem až mrazí. Ve filmu má pověstný knír, kudrnaté vlasy i velké břicho. Aby se proměnil do postavy drogového bosy, přibral Bardem 12 kilogramů.

_MG_9696.CR2

„To byla ta zábavnější část. Projít takovou proměnou, že se při pohledu do zrcadla nepoznáte. Film zachycuje asi 10 až 12 let Pablova života a pro uvěřitelnost bylo třeba, abych hubl a přibíral. Váha mi kolísala, takže ano, nabral jsem nějaká kila, ale zároveň jsme v tentýž den natáčeli scény ze tří období jeho života, kdy vážil pokaždé jinak,“ vypráví Javier Bardem.

Film je v kinech od 14. června.

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?