Což takhle dát si cestu kolem světa za 50 tisíc korun? Jde to

Kryštof Paleta je cestovatel, který má YouTube kanál o cestování a je právě na cestě kolem světa, na kterou si vzal jen 50 tisíc, aby dokázal, jak levně se lze podívat do celého světa.

Není potřeba mít miliony aby si člověk mohl dopřát takovou cestu, právě naopak v té „nepohodě“ tkví smysl celé akce.

KAMBODŽA – KUALA LUMPUR – SRÍ LANKA – BALI – SINGAPUR – HONG KONG – ČÍNA – NOVÝ ZÉLAND – KAM DÁL?

„Jak známo vystoupení z vlastní komfortní zóny je začátek největších zážitků a nových zkušeností.“

Na cestě je půl roku a jak sám říká, není každý den posvícení, ale za ty zážitky a zkušenosti to rozhodně stojí! Doteď navštívil Srí Lanku, Bali, Kambodžu, pár dní strávil v Signapuru odkud se posunul do Číny, kde narazil na vízovou povinnost a málem musel cestu vzdát, ale i to se nakonec vyřešilo. Díky kamarádům a lidem, kteří ho sledují se ocitl úplně na druhé straně světa – Novém Zélandu odkud už se může přehoupnout přes nultý poledník a nabrat směr domů druhou stranou.

Práce se dá sehnat všude, vyzkoušel si práci za barem, točil a fotil asijské hotely, uklízel v jogínském resortu. Kde si mimo jiné vyzkoušel například kompletní očistu trávicího traktu, měsíc bez masa a cukru a vyřešil tak dlouholeté zdravotní problémy. Hlavní je se nebát zkoušet nové věci, mít oči stále otevřené a překonávat sám sebe. Svojí cestu pravidelně dokumentuje na sociálních sítích a dává tak neustále motivaci svým fanouškům k tomu aby neváhali a vyrazili do světa.

Celý Kryštofův projekt se jmenuje Cestology. Kryštof prostřednictvím svého kanálu sdílí se svými fanoušky zážitky, tipy a triky ze svých cest. Hlavní myšlenkou, která byla za vznikem celého projektu bylo dodat odvahu a ukázat lidem, že cestovat se dá i za málo peněz a to kamkoliv po světě. Stačí se nebát, na nic nečekat, sbalit se a vyrazit.

Video blogy z cest pod značkou Cestology začal natáčet teprve před rokem a půl, v prosinci 2016, kdy vyrazil do Thajska. Jako jeden z prvních tehdy začal tvořit cestovatelský obsah a formovat kategorii „cestování“ na českém youtube. To nezůstalo bez odezvy a na Czech blog awards 2017 se dostal mezi 10 nejinspirativnějších projektů roku.

YouTube kanál najdete tady, Instagram zde a jeho Facebook je tady.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?