Chivas Regal: Tajemství blenderů ukryté v lahvi

Seznamte se s partnerem ceny Esquire Man.

Když se kohokoli, kdo jenom něco tuší o whisky, zeptáte, proč je skotská whisky tak kvalitní a ceněná, vyjmenuje vám několik důvodů, které mají bezesporu zásadní vliv: voda ze skotských pramenů, kvalitní slad, podnebí, doba zrání a umění blenderů.

Vyjmenoval by tak vlastně vše, co se dá shrnout do jediného slova: tradice. S každou lahví whisky, kterou si přinesete domů, si kupujete i kousek tradičního umění. Master blender značky Chivas Colin Scott tuto tradici ukrývá do prémiové whisky Chivas Regal 18, do nápoje, který uchvátí svou jemností a pestrou paletou chutí zakletých v každé kapce tohoto destilátu. Osobně vybral destiláty bohaté a plné, aby z nich sestavil unikátní blendovanou whisky, jež nadchne milovníky chuťově rozmanitého, ale přesto jednotného zážitku.

Výsledek přináší mnohovrstevnatý, vyzrálý a hluboký blend, který je ozdobou každého baru. Výhodou Colina Scotta je, že může pracovat s bohatými zásobami whisky, které Chivas Brothers za sto let existence značky Chivas Regal nashromáždili ve svých skladech ve Speyside. Tajemství blender ukryté v láhvi Chivas Regal 18. Žádná whisky v blendu obsažená není mladší než osmnáct let.
Pětaosmdesát chutí v každé kapce whisky. Tvůrce Colin Scott je jeden z nejzkušenějších blenderů na světě. Drží ocenění Nejlepší blendovaná skotská whisky z roku 2014.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?