Bude Matthew McConaughey vraždit pro Anne Hathaway?

Nový thriller Ticho před bouří slibuje napětí husté tak, že by se dalo krájet.

První ohlasy na film říkají, že film patří mezi ty, kde časem zjistíte, že leccos není takové, jak se zdá být na začátku. Každopádně ho zdobí herecké obsazení v čele s dvěma držiteli Oscarů Matthew McConaugheym a Anne Hathaway a nezapomínejme ani na Diane Lane, Jasona Clarka a Djimona Honsou. Vedle obsazení je jedním z velkých lákadel thrilleru Ticho před bouří i jeho tvůrce. Režisér Mark Knight totiž v minulosti napsal skvělé a propracované thrillery Špína Londýna či Východní přísliby a v poslední době stvořil hodně oblíbené a hodně cool TV série Taboo a Peaky Blindres – Gangy z Birminghamu. Takový filmař očividně ví, co nás baví a jak diváka udržet v napětí.

„Ticho před bouří je strhující, ctižádostivý, erotický, nabitý, temný, odvážný, vzrušující a inteligentní film plný rozporů. Steven Knight vytvořil sexy moderní noirový film pro dospělé, kteří se nebojí u filmu přemýšlet,“ říká k filmu samotná Anne Hathaway.    

O ČEM TO JE

Baker (Matthew McConaughey si svoje životni rány chladí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diana Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese doslova a do písmene bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu deseti milionů dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům.

Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství.

V kinech od 31. ledna

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?