Monstrum s křemíkovým srdcem

Pořádně výkonný osobní počítač, který nesrazí na kolena ani nejnovější hry nebo renderování videa v HD, je snem každého pořádného chlapa. Skončí to zpravidla u amatérského tuningu a nekonečného vybírání komponent. Profesionálové to dělají takhle...

Řada multimediálních PC příšer Acer Predator naznačuje už podle jména, jaké má ambice. Opatrnost stranou, tady se bude tavit křemík! Nejnovější model G5900 je opět připravený na každé multimediální šílenství, jaké majitele napadne.

Mezi procesory si může budoucí majitel vybrat z palety Intel Core i5 nebo i7, jejichž výkonu ale ještě pomůže přetaktovávací funkce Intel Extreme Tuning Utility. Další parametry asi vzbudí slinění v každém PC fandovi: operační paměť 8 GB, celkové osazení pevnými SATA disky až 8 TB, přičemž jednotlivé disky je možné vyjímat za chodu a bez otevření skříně počítače. Grafické akcelerátory uspokojí příznivce obou soupeřících táborů Ati i nVidia, samozřejmě obě značky jsou zastoupeny tím momentálně nejvýkonnějším. Blu-ray optická mechanika je celkem samozřejmostí, stejně jako mutliformátová čtečka paměťových karet.

A přitom to všechno ani nemá spotřebu malé elektrárny, v silnějším provedení má napájecích zdroj příkon „jen“ 750 W…

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?