5 vychytávek, bez kterých se televizní nadšenec v roce 2018 neobejde

Sledujete televizi? Nemůžete bez ní být? Tohle jsou věci, bez kterých byste se rozhodně neměli obejít.

Hybridní TV

Stále více oblíbená služba hybridní televize představuje pro řadu televizních stanic způsob, jak nabídnout divákům multimediální obsah navíc mimo běžné vysílání. Nejrozšířenější bývá přístup do archivu pořadů: bohatou nabídku má například ČT, ale svou aplikaci má i stanice Prima nebo Nova. Tento obsah se k vám dostává přes internet a sledujete jej běžně v televizi. Není nutné otevírat internetový prohlížeč a složitě se proklikávat k tomu, co hledáte. Vše pohodlně zvládnete ovládat z gauče běžným dálkovým ovladačem. Hybridní TV je dnes dostupná i přes satelitní vysílání.

Aplikace místo ovladače

Touchpad pro pohodlné klikání a směrování ukazatele na TV i klávesnice pro rychlé psaní při vyhledávání nebo zadávání hesel už dnes nejsou žádné sci-fi. Existují speciální konzole, které obojí nabízejí, ale existuje daleko jednodušší cesta: mobilní aplikace. Zapomeňte na problematické ovládání nabídek skrz klasický TV ovladač. Existuje řada aplikací, které jsou schopny úplně nahradit dálkové ovládání, a navíc ho rozšiřují o pohodlné funkce, na které jsme zvyklí ze smartphonů. Většina výrobců chytrých televizí má dnes vyvinuty své vlastní aplikace, které jsou ke stažení zdarma. Bonusem je ovládání televize z jiné místnosti. Jste v posteli a přítelkyně si pouští Ordinaci moc nahlas? S aplikací jí to ztlumíte. A to se vyplatí.

Špičkový obraz

Ideálním způsobem, jak využít možnosti TV na maximum, je sledovat pořady ve vysoké kvalitě obrazu. Základem je mít kvalitní příjem vysílání. U nás je nejoblíbenější pozemní a satelitní příjem. Pozemní vysílání bude po změně normy na DVB-T2 mnohem citlivější na rušení signálu a očekává se, že se část lidí přikloní k satelitu. Ten nabízí řadu výhod.Satelitní vysílání běžně nabízí HD rozlišení a programovou nabídkou má navrch nad pozemním vysíláním.. O komfort také nepřijdete, lépe vybavené satelitní přijímače umějí automatické ladění a aktualizace, hybridní televizi nebo nahrávání až dvou programů a sledování třetího. Existuje také model, který umí kombinovaný příjem DVB-T2 i satelitního vysílání, takže můžete mít to nejlepší z obou světů. Všechny a nejen tyto služby nabízí satelitní přijímače GoSAT.

Kvalitní zvuk

Většina výrobců televizorů dnes nabízí i soundbar a subwoofer pro lepší a kvalitnější přenos zvuku. Pravdou ale zůstává, že nic se zatím nedokáže vyrovnat zvuku externích zařízení. Pokud toužíte po kvalitním diváckém zážitku se vším všudy, je vhodné si k TV pořídit i kvalitní zařízení pro přenos zvuku. A pokud jste opravdový audiofil, existuje možnost nechat si sestavit audio řešení na míru přímo vašemu obývacímu pokoji. Výhodou takového externího řešení zvuku je, že jej lze souběžně použít i s dalšími zařízeními, jako je třeba gramofon.

Alternativa k chipsům a popkornu

Ano, zdravý TV snack, po kterém nepřiberete 150 kg za jednu sérii televizního seriálu, existuje. Zdravější alternativu k oblíbeným televizním pochoutkám si můžete snadno vyrobit doma. Jako základ vám postačí několik plechovek cizrny, kterou operete a vysypete na plech, trochu posolíte a dáte péct do mírně vyhřáté trouby na 100–120 C. Takto pečenou cizrnu můžete doplnit například ořechy a semínky nebo čímkoliv, co máte rádi.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?