5 důvodů, proč musíte hrát World of Tanks na konzolích

Tanky, akce, strategie, kamarádi, střílení. A spousta dalšího!

Víte, že klasickou tankovou strategicko-akční hru z PC si můžete zcela zdarma pořídit také na svých konzolích PlayStation 4 a Xbox One? A že mají dokonce verze na vylepšené konzole, včetně nejnovější Xbox One X? A proč byste měli hrát na konzoli? Nebojte, na to všechno vám pěkně odpovíme.

1. – Máte strach z míření na gamepadu? Nebojte!

Hra myslí na ty, kteří jsou zvyklí používat klávesnici a myš. Aby ten přechod nebyl tak složitý, můžete si nastavit asistované míření, což se vám hodí zejména v momentech, kdy používáte agresivní objíždění tanku a pálení po něm. Tlačítkem na gamepadu se zaměříte na nepřítele a můžete si kolem něj jezdit, jak se vám zlíbí a z dohledu vám neunikne. Pokud jste ovšem hardcore, můžete to samozřejmě vypnout.

2. – Hra vás od začátku všechno pěkně naučí

Jasně, je spousta hráčů, kteří hrají World of Tanks už dlouhá léta, ale nebojte se toho. Konzolová verze vás pěkně vezme za ručičku a od začátku vás naučí všem základům, ukáže vám rozdíly mezi druhy tanků a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Nebude to trvat dlouho a budete se moct vrhnout do víru boje.

3. – Přepracované uživatelské prostředí, všechno je hned jasnější

Když se podíváte na všechny ty tabulky na PC verzi, může to dost hráčů velmi rychle odradit. Prostředí v konzolových verzích bylo přepracované, aby byly důležité informace jasnější – tedy například čas, kdy můžete přebíjet, jasnější je minimapa a spousta dalšího.

4. -Lepší vylepšování tanků

Zatímco na PC si musíte vylepšovat téměř každý šroubeček, na konzolích si můžete vylepšení tanků pořizovat ve velmi praktických balíčcích, které například zvyšují poškození, rychlost nebo brnění.

5. – Na konzolích je spousta exkluzivních věcí

A to nemluvíme jen mapách a skinech, ale také o kampani War Stories, o které jsme u nás už jednou psali. Ano, v konzolové verzi World of Tanks je hra pro jednoho hráče (ale můžete hrát i s kamarádem), kde můžete prožívat alternativní historické události jako jak by to vypadalo, kdyby Němci okupovali Londýn nebo Sověti provedli po kubánské krizi invazi na Floridu.

Bonus. – Můžete hrát s tankem, co se jmenuje Žižka Škoda T 40!

Kde to všechno? Stačí jít na konzoli na Xbox Live nebo PlayStation Network, dát vyhledávat „World of Tanks“ a zdarma stahovat. Další informace najdete na oficiálních stránkách.

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?