4 nejnebezpečnější mototrasy světa

Při pohledu na ně se vám mnohdy sevře žaludek a když projíždíte jejich nejnebezpečnější částí, dech se vám téměř zastaví. Představujeme vám 4 nejnebezpečnější a nejšílenější mototrasy světa, na nichž přežijí jen ti nejsilnější.

Atlantic Ocean Road – Norsko

Norská silnice vedoucí přímo nad Atlantským oceánem, od něhož také převzala své jméno, slouží jako velmi oblíbená turistická atrakce. Kromě toho, že nabízí dechberoucí výhledy, je rovněž známá tím, že za přílivu zde vlny dosahují až k silnici, kde se nekontrolovatelně tříští v bezprostřední blízkosti vozidel. Pokud tudy plánujete projíždět, ujistěte se, že to bude v době odlivu.

Dalton Highway – Aljaška

Nejvíce izolovaná a zasněžená silnice světa nese název James Dalton a nachází se v Aljašce. Na úseku dlouhém 660 kilometrů narazíte na pouhopouhé 3 malé vesnice. Pokud se vám zde něco stane, může trvat dny nebo týdny (v závislosti na ročním období a počasí), než k vám přijede pomoc. Věřte, že tady opravdu nechcete píchnout pneumatiku a zůstat bez signálu. A ačkoliv na této nebezpečné silnici moc aut nepotkáte, pokud byste přes ni přeci jen přejížděli, ujistěte se, že máte plnou nádrž a výbavu, která vám v případě nehody dostatečně poslouží.

Zoji La – Indie

456 kilometrů dlouhá silnice Zoji La patří mezi jednu z nejdůležitějších horských tras v Indii. Její pikantnost spočívá v úseku s více než 3tisícovým převýšením, který v případě silné bouřky, větru či sněhové vánice jen stěží projedete. Důsledkem toho se zde pak tvoří kolony, z nichž není úniku. Zdejší silnice jsou navíc opravdu úzké a jejich děsivě strmé okraje navíc nedisponují žádnou bariérou.

Yungas Road – Bolívie

Ostře klikatou silnici Yungas Road, známou také jako Silnici smrti, najdete v Bolívii. Co ji činí tak šílenou? Nachází se v horách, kde nejprve stoupá zhruba do výšky 4650 m.n.m a následně zase klesá do výšky 1200 m.n.m. Navzdory tomuto výraznému převýšení silnice postrádá jakákoliv svodidla nebo jiné bezpečnostní prvky. Není divu, že zde každoročně sjede 200-300 vozidel mimo vozovku do několikasetmetrové strmé propadliny.

Ačkoliv v Evropě si o většině takto nebezpečných silnic mohou motoristé nechat zdát, ani tak byste neměli podceňovat možnost nehody, která se vám může přihodit na dobře známé trase. A právě z tohoto důvodu doporučujeme sjednat si kvalitní havarijní pojištění pro váš motocykl. Chcete najít to nejvýhodnější havarijní pojištění a ušetřit tak svůj čas i finance? Stačí využít kalkulačku havarijního i povinného ručení, kterou zprostředkovává portál Srovnejto.cz.

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?