Vše, co jste potřebovali vědět o videohře World of Tanks

A báli jste se zeptat.

Vánoce jsou před námi, přemýšlíte, jak přetrpět čas strávený s rodinou. Nebojte, našli jsme pro vás plán. Stačí se zašít někde s konzolí nebo počítačem, nainstalovat World of Tanks a celými Vánocemi se prostřílet v tanku jak se sluší a patří.

Co je World of Tanks? Proč bych to dělal? Nebojte, všechno vám vysvětlíme. Od toho tu jsme!

Tak jo, co to je World of Tanks. Žil jsem posledních několik let v jeskyni

Je to starategická akční týmová hra, která je úplně zadarmo a spojuje elementy simulátorů, RPG a MMO her. Zahrát si jí můžete jak na PC, tak na konzolích PlayStation 4 a Xbox One. No, a jak už název napovídá, znamená Svět tanků. Sedíte v tancích a bojujete proti nepřátelům. Je tu zhruba 300 tanků ze všech koutů světa včetně bývalého Československa, ale obsah do hry neustále přibývá.

Nechci hrát proti lidem, skutečných lidí se bojím. Je tu i hra pro jednoho hráče?

Ano a to na konzolích nově! Jmenuje se to celé War Stories a pointa těchto příběhů je přepisování historie. Je to vážně senzační, jsou to historické kampaně s přídomkem „co by se stalo“. Což znamená, že například Němci okupují Londýn nebo Kennedy odráží invazi Sovětů na Floridě poté, co se trochu zvrhla kubánská krize.

Vypadá ta hra vůbec pěkně, když je zadarmo?

Rozhodně! World of Tanks byla jedna z prvních her, které vyšly společně s novou konzolí Xbox One X, protože je kompletně ve 4K rozlišení. Co si budeme povídat, je to nejspíše nejlépe vypadající 4K hra, kterou si můžete zahrát.

Co je teď ve hře nového?

Aktualizace a vylepšení vycházejí neustále, ale počátkem prosince vyšla další War Stories kampaň, tentokrát s názvem Runaway Tiger, kde hrajete za špionku Marianne Durieux z francouzského odporu, která se snaží ukrást tajnou zbraň němců – tank Tiger I.

OK, je to zadarmo, chci si to zahrát. Kde? Co? Jak?

Hru najdete snadno, když ji dáte na Xbox Live nebo PlayStation Network vyhledat. Další informace najdete na oficiálních stránkách World of Tanks

Lovu zdar!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?