Český obchod Queens bude mít vydesignovanou pobočku v Praze

Tenisky a streetwear se vám bude hned nakupovat mnohem lépe.

O interiér nového Queens flagship store v Jindřišské ulici 16, který má 168 m2 prodejní plochy a 16 m2 venkovních výloh, se postaralo designérské duo Boris Klimek a Lenka Damová. V této lokaci se Queens pohybuje už 12 let, začínal v ulici U Půjčovny 6 a teď se stěhuje z Panské 5. Na nové adrese bude v dobré společnosti, za sousedy má dva nejzajímavější gastro projekty letošního roku – bistro Špejle a řeznictví a restauraci Kantýna.

##Doražte na otvíračku 14. prosince, budou i limitované kousky

Návrh pražské prodejny vznikal přibližně půl roku, realizace začala v říjnu 2017. Dveře streetwear a sneakers mekky se slavnostně otevřou 14. prosince 2017. A bude to velké. Milovníci tenisek se můžou těšit na raffle o limitované kousky jako Pharrell Williams adidas Human Race NMD (na černém trhu prodávají za 20 000 Kč, v Queensu budou za půlku), Air Jordan 1 Bred a další. Na otevíračce nebude chybět kvalitní hudba, zahrají DJs Dalyb, Smack a Ollie Torr.

Lenka Ondruchová, zakladatelka a majitelka Queensu, má určitě radost, jak za 15 let od založení tenhle její nápad vyrostl. Začínali jako sekáč s pár kousky na věšáku a z toho se jim podařilo vybudovat úspěšný podnik, který stál u zrodu tuzemské sneakers scény. Novou pražskou pobočku si tak nadělili jako vánoční dárek, o kterém už dlouho snili. Je v super lokalitě, jen pár kroků od hlavní nákupní třídy.

##Vzdušný, lehce industriální prostor

I designérské duo, které se o vzhled obchodu postaralo, mělo z celé práce radost. „Streetwear máme rádi a spolupráce s Queensem nás těší. Je to výzva podílet se na takovém projektu v době, kdy se Queens posouvá dopředu raketovým tempem. A taky jsme díky tomu poznali milý a schopný tým lidí, co za firmou stojí. Spolupráci jsme si vyzkoušeli už při realizaci prodejny v Brně, její návrh vznikal souběžně s návrhem té pražské. Měli jsme v podstatě volnou ruku, takže ideální stav,“ říká Boris Klimek.

Do vizuální podoby obchodu, především do jeho funkčních prvků, se přirozeně promítá DNA Queensu, tedy tenisky a streetwear. „Náš cíl byl vytvořit vzdušný a lehce industriální, ale na druhou stranu funkční interiér, kde se bude zákazník cítit dobře. Nechtěli jsem to překombinovat, vybrali jsme si proto několik originálních dominant, třeba solitérní stojany na oblečení ve formě naddimenzovaných nákupních tašek a stolky, co vypadají jako krabice na boty. Bavilo nás pracovat se symbolikou firmy přenesenou do podoby grafických ikon,“ říká Lenka Damová.

##Uvidíte limitované edice tenisek, které se hodí spíš do galerie

Dvě třetiny obchodu tvoří prodejní plocha, zbytek pak sklad a zázemí pro zaměstnance. Prodejna je rozdělená na dva celky. Ten vstupní, který je větší, slouží hlavně k prezentaci bot a oblečení (kovové stojany a sokly). Na stěnách jsou speciální panely pro umístění limitovaných edicí tenisek, které se často hodí spíš do galerie než na běžné nošení. Dominantou první místnosti je velký neonový nápis Queens. Z tohoto prostoru pak zákazník plynule přechází do zóny pro placení a výdej online objednávek, kde jsou i zkušební kabinky. Předěl mezi oběma místnostmi designeři oproti původní dispozici velkoryse rozšířili a opticky je tak propojili. Zachovali u něj dramatickou strukturu neopracovaného materiálu, aby znázornili expanzi Queensu, který pořád roste a potřebuje víc a víc prostoru.

Klimek a Damová pracovali s kontrastní barevností v tónech bílé, šedé a černé. Pozornost tak automaticky směřuje na vystavené produkty, zákazníka v interiéru nic neruší. Co se týče materiálů, použili netradiční kombinaci na míru vyrobených truhlářských prvků (mořená překližka v bílém a dubovém provedení) a kovových rámů. Celý prostor má litou podlahu s epoxidovou stěrkou. Prodejna je také technicky vybavená pro pořádání nejrůznějších eventů (pop-up prodejní akce, hudba), nechybí projektor a kvalitní ozvučení.

Pražský flagship store není jedinou novou pobočkou, se kterou Queens tento rok přišel. Hned v lednu 2017 koupil streetwear & sneakers divizi firmy Woodies včetně kamenné prodejny v centru Ostravy, kterou navrhl architekt Petr Kundrát z ateliéru PROJEKTSTUDIO. V květnu potom potom otevřel novou pobočku v Brně. Ta má 105 m² a sídlí na atraktivní adrese v samém srdci města, kudy proudí asi 2 000 lidí denně. O její podobu se také postarali Klimek a Damová.

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?