SEAT Leon CUPRA R: Závodní geny

CUPRA – Cup Racing – je šifrou pro strhující zážitky z dynamické jízdy jako v závodním voze. Novým důkazem je Leon CUPRA R, nejvýkonnější sériově vyráběný SEAT všech dob.

Burácení motoru, strhující akcelerace, intenzivní zpomalení a velké příčné zrychlení při průjezdu každou zatáčkou – to všechno prožívá Petr Fulín, letošní mistr evropského poháru cestovních vozů ETCC, již tři sezony za volantem závodního vozu SEAT Leon Cup Racer. Díky modelům SEAT Leon CUPRA si podobné potěšení mohou každý den dopřávat i nadšení řidiči s vášní pro dynamickou jízdu plnou emocí.

Ostatně je to právě Leon CUPRA, ověnčený rekordy na legendární Severní smyčce Nürburgringu, z jehož techniky vychází i Fulínova závodní verze Leon Cup Racer. Fanoušci rychlých aut toto blízké propojení s motoristickým sportem náležitě oceňují, což dokládá i loňské umístění modelu Leon CUPRA mezi pěticí nejprodávanějších sportovních vozů ve svém segmentu na evropském trhu.

SEAT nyní činí v evoluci modelu Leon CUPRA další významný krok vpřed a představuje nejostřejší verzi Leon CUPRA R. Tento jedinečný model je rezervován pro 799 nejnáročnějších řidičů. Těm se rozproudí adrenalin v krvi již při prvním pohledu na ostrý hatchback se závodními geny. Svůj podíl na tom mají exkluzivní detaily z uhlíkového kompozitu a doplňky v odstínu mědi, které zdobí nejen exteriér, ale také interiér tohoto kompaktního dravce.

Pod kapotou čeká na svou příležitost stádo 310 koní (300 k ve verzi s DSG), jejichž zkrocení má řidič plně ve svých rukou. Ještě sportovnější nastavení má totiž nejen motor 2.0 TSI s novou výfukovou soustavou, ale také vyspělý podvozek s adaptivními tlumiči DCC a brzdovou soustavou Brembo. Pro maximální potěšení ze sportovní jízdy bez kompromisů pak už stačí jen aktivovat jízdní režim Cupra a sešlápnout pedál plynu až k podlaze…

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?