Esquire Man 2017: Jakub Poner

Představujeme vám dalšího nominovaného na Esquire Man 2017.

Esquire Man

Jakub Poner

(Narozen 1985) Módní návrhář, spolumajitel značky Poner, kterou vlastní se svou sestrou. Než si našel svou parketu, vyzkoušel mnoho zaměstnání od barmana až po bytového designéra.

• Pracuju se sestrou a ona je tím, koho bych označil za vůdce. Já jsem spíš kreativec, zatímco ona má na starosti veškerý marketing. Ale je pravda, že dnes už jsem schopen si v práci prosadit svou.
  • Tím, že se považuju za kreativního člověka a jelikož moje práce je můj život, tak svoboda tvořit je pro mě důležitá.
  • Já se svou povahou bych nedokázal chodit do kanceláře, kde bych musel sedět předem daný počet hodin. Tím, že jsem si něčím podobným prošel, vím, o čem mluvím.
  • Nemám rád omezování. Vše je v důvěře. Kde je důvěra, není podezírání. To platí jak v osobním, tak v pracovním životě.
  • Vzorem i hrdinou je pro mě sestra, protože se se mnou pustila do něčeho, čemu vůbec nerozuměla. Velmi si jí vážím.
  • Mým mottem je: Žít si svůj sen. A jsem moc rád, že se mi to daří. Ale také se řídím mottem: Přej a bude ti přáno. Já nikomu nic nezávidím a raději lidem jejich úspěch přeju. Myšlenka na to, že se někdo má lépe než on, člověka jen brzdí.
  • Snažím se být vždy čestný. Ale bohužel i dobrý úmysl ne vždy vyzní dobře.

Esquire Man 2017: Jakub Poner

• Myslím si, že všichni lidé by si měli být rovni, je to spíše boj, který se vede už od počátku lidstva. Rovnost vnímá každý jinak a myslím, že takový základ je: nad nikoho se nepovyšovat.
  • Když se pro něco rozhodnu, tak nepřemýšlím nad tím, jestli s mým rozhodnutím přichází i zodpovědnost. Samozřejmě to vše přichází s věkem a za chyby, které děláme, musíme nést následky.
  • Za nic, co jsem kdy udělal, se nestydím, protože mě každá má chyba hodně naučila. Nebo se alespoň připomněla.
  • Učitelka na základní škole mi řekla, že na svou lenost jednou dojedu. Stalo se a mohu říct, že dnes je ze mě workoholik.
JOHNNIE WALKER SE PTÁ: Ze kterého svého životního kroku jste měl největší radost? Největší radost jsem měl z toho, že jsme se sestrou začali podnikat. Měla nápad, se kterým jsem nebyl úplně ztotožněný – že budeme pro tanečnice vyrábět spodní prádlo –, a mně to přišlo jako úplná blbost. Jenže tím vlastně začalo všechno to, co děláme teď.
  • V životě jsem hodně pyšný na svou práci. To, co děláme, děláme dva roky. Za tak krátkou dobu jsme se díky naší pracovitosti a zapálení posunuli hodně vpřed.
  • Vlastnost, kterou mám u sebe moc rád, je kreativita. Tu ve velké míře uplatňuji jak v osobním, tak v pracovním životě.
  • Jsem spíše flegmatik. Za normálních situací se moc nestresuju. Má sestra je v tomto přesný opak, ta se stresuje pořád. Moc hezky se doplňujeme.
  • Lidem dokážu odpustit snad vše, ale nezapomínám.
  • Na osud věřím. Částečně i proto, že moje babička vykládala karty.
  • Celý svůj život jsem věděl, že budu módní návrhář. Musel k tomu uzrát čas, ale pak to z ničeho nic přišlo.
  • Umřít bych chtěl v klidu ve spánku. Rozhodně bych nerad umíral někde v léčebně dlouhodobě nemocných.
  • Ve světě mi hodně vadí nesmyslné boje kvůli náboženství. Vím, že je to nereálné, ale líbilo by se mi, kdyby ve světě panovala jednota, a každý si věřil v to, co chce, aniž by tím ubližoval či omezoval jiné lidi.
  • Když se podívám do zrcadla ráno, tak myslím na to, jak špatně jsem se vyspal, a večer zase na to, že jsem už moc unavený.
  • Já si vždy myslím, že nějaké tabu mám. Mám, ale ne moc dlouho, jelikož to na sebe stejně dříve nebo později povím.
KRUŠOVICE SE PTAJÍ: Myslíte si, že jste charakterní člověk? Rozhodně ano. Denně vidím kolem sebe lidi, kteří mají různé životní problémy, a snažím se jim pomáhat. Proto v budoucnu plánujeme založit nadaci, která bude pomáhat. Snažím se chovat tak, abych se za sebe nemusel stydět.
  • Mám radost z maličkostí. Přesně o tom život je. Mohu říct, že každý den se z něčeho raduju a na něco se těším. O to je život krásnější.
  • Co se týče navrhování,tak jsme na začátku dělali i oblečení pro muže. V tom jsem se ale moc nenašel, přece jen dámská móda je mnohem kreativnější a zábavnější. Samozřejmě je to věc názoru.
  • Nejsem zastáncem nenositelné módy, která je sice efektní na přehlídkách, ale v každodenním životě je nepoužitelná.
HLEDÁME MUŽE ZNÁMÉ I MÉNĚ ZNÁMÉ, KTEŘÍ SI PODLE VÁS ZASLOUŽÍ UZNÁNÍ