Cider dávno není pivo pro holky

Není to zas tak dlouho, kdy pivovary začaly vyrábět různá ochucená piva a pivní nápoje. Každému „pravému“ pivaři se při pomyšlení na ně zkřivil úsměv na tváři.

Zhruba v té stejné době začala také stoupat popularita ciderů, jež se, chudáci, pak svezly na vlně chlapské nelibosti spolu s ovocnými pivy. A přitom je to pití, které pili už naši pradědové. To, že cider není žádná limonáda, se snaží dokázat i Royal Dog Cider, jehož chuť je vyladěna speciálně pro české spotřebitele, díky spolupráci s moravskými sadaři. Ti pro Royal Dog Cider vybírají ty nejlepší odrůdy jablek, které dodávají přerovskému cideru jeho nezaměnitelnou chuť.

Tento jedinečný cider vzniká ve spolupráci s moravskými sadaři z Litenčic, kteří se dlouhodobě věnují zpracování moravských jablek, ze kterých vyrábí jablečné šťávy, jablečná vína a další produkty. Právě jablečné mošty, vína a jablečné burčáky, jak se dříve ciderům říkalo, byly běžnou součástí domácností českých sedláků. Ti se totiž nedostali k drahému vínu a výroba piva byla zbytečně náročná. Cider si doma jednoduše mohl vyrobit každý, stačila mu k tomu jen dobrá jablka a do žní bylo co pít.

Tradiční výroby se drží i Royal Dog Cider, jehož výroba probíhá řízeným kvašením jablečného moštu, který se následně filtruje a šetrně pasterizuje a na závěr se podává nejlépe ledově nachlazený. A hlavně, neobsahuje žádná umělá barviva ani sladidla. Royal Dog vsadil i na netradiční stylové černé plechovky, takže s ním určitě nebudete vypadat zženštile. Tak na zdraví!

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?