Nejúspěšnější český závodník Josef Král: Jde o vteřiny

Kdekdo se chtěl stát úspěšným závodníkem a prohánět rychlá auta na okruzích celého světa. Ale pouze hrstka to vzala jako celoživotní poslání a dokázala uspět tak jako Josef Král. Jeden z nejúspěšnějších českých závodníků a milovník přesnosti.

Stát se úspěšným závodníkem v dnešním konkurencí nabitém motoristickém světě není snadný úkol. Talent a tvrdá práce jsou jednoznačně neodmyslitelné předpoklady pro dráhu profesionálního jezdce. Josef Král, úspěšný český závodník, vše splňuje vrchovatě. Aby se stal tím nejlepším, pohání ho i silné zázemí švýcarské prémiové hodinářské značky Certina. „S Certinou nás dnes pojí více než šestiletá spolupráce,“ pochvaluje si Josef Král.

Josef Král propadl závodění již ve svých osmi letech, během dalších šesti let získal mnoho prestižních ocenění včetně trojnásobného titulu Mistra České republiky. Ve svých 14 letech usedl za volant formulových speciálů v týmu Mičánek Motorsport. O pár let později se dostal do výběru mladých talentů v programu značky BMW.

Rok 2010 se pro Josefa Krále nesl ve znamení velkých změn. Po podpisu spolupráce s týmy Supernova Racing a Christian Horner Arden International v sérii GP2 dosáhl na vynikající výsledky v Monaku a belgickém Spa.

Dnes působí jako profesionální jezdec v závodech 24H Series s Ferrari 488 GT3 a to pod záštitou týmu Scuderia Praha. Své bohaté zkušenosti uplatňuje i jako televizní expert a komentátor závodů Formule 1.

Pro Josefa Krále je přesnost klíčový pojem. „Neumím si představit značku, která by byla spjata s motorsportem více než právě Certina. Hodinky se prakticky nezpožďují, jsou odolné proti nárazům, a navíc se příjemně nosí. Za mě jednoznačně palec nahoru,“ dodává. Josef Král a hodinky Certina jasně dokazují, že preciznost a kvalitně odvedená práce přináší své nejpřesnější výsledky. A není sám, vždyť na značku Certina vsadila už kdysi dávno celá stáj formule 1 Sauber F1 Team, stejně jako v posledních několika letech celé klání závodů WRC. 

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?