Josef Vojtek nazpíval písničku k filmu Hurvínek

Nový film Hurvínek a kouzelné muzeum vstoupí do českých kin již 31. srpna 2017.

Hurvínek a kouzelné muzeum

Animovaný příběh pro celou rodinu má kromě legendárních postaviček v hlavních rolích a zcela nového příběhu, také novou písničku Jízda. Tu složil, stejně jako hudbu k celému filmu skladatel, zpěvák a hudební producent Jiří Škorpík, známý jako člen vokálního seskupení 4TET.
„U tohoto filmu se mi splnilo víc, než jsem si přál, třeba i možností koho přizvat k nahrávání hudby“ říká Jiří Škorpík a dodává: „Rozdíl mezi scénickou hudbou pro hraný a animovaný film je poměrně velký, protož animace, i když je dokonalá a úžasná, tak přece jen nezahrne všechny emoce, a proto hudba pro animovaný film musí být trochu popisnější a zároveň musí být hodně citlivá,“ říká Jiří Škorpík, který skládal hudbu například k úspěšnému televiznímu seriálu Ach, ty vraždy!

Jiří Škorpík také oslovil jako interpreta na hlavní písničky Jízda Josefa Vojtka. „Jsem strašně rád, že Hurvínek jde s dobou a že se díky tomuto filmu česká figurka dostane mezi špičky animovaného filmu,“ říká zpěvák.

Rodinný filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl pracuje jako hlídač Muzea loutek, kterému však hrozí zbourání. Hurvínek zase jednou neposlouchá a podaří se mu proniknout do uzavřených prostor muzea, kde objeví svět, skrytý před zraky návštěvníků. A právě v podzemí je ukryto nejen tajemství kouzelného muzea, ale i klíč k jeho záchraně. Hurvínka čeká největší dobrodružství v životě, při němž musí prokázat chytrost, šikovnost, odvahu a smysl pro přátelství, aby zachránil ´taťuldu´, ale i kouzelné muzeum a celé město z nadvlády zločinného Pána loutek.

Josef Vojtek nazpíval písničku k filmu Hurvínek

Další postavy namluvili osvědčení dabéři – Martin Dejdar, Petr Rychlý, Ota Jirák, Vilém Udatný nebo Jiří Lábus. Film bude mít premiéru 31. srpna 2017 a do našich kin ho uvede distribuční společnost CinemArt.

PR článek