Auta, kterých si ve filmu BABY DRIVER všimnete

Brzy půjde do kin senzační akční film Baby Driver. A tímhle se tam jezdí.

Subaru WRX

Uplatnění ve filmu:
Úvodní automobilová honička. Baby pomáhá týmu uniknout po první bankovní loupeži – to vše za doprovodu skladby „Bell Bottoms“.

K vidění také:
Rychle a zběsile: Tokijská jízda, Rychle a zběsile 6, Můj auťák Brouk a představeno také v seriálu Top Gear.

Zajímavosti:
Podle řidiče a vedoucího týmu kaskadérů Jeremyho Frye bylo tohle auto jedno z nejnáročnějších na ovládání, ale také jízda s ním byla současně největší zábava z těch, se kterými pracovali. Jeho interiér byl specificky navržený pro potřeby kaskadérských scén, které bylo třeba natočit v rámci úvodní honičky filmu. Při práci s tímto vozem muselo takřka vše vyjít napoprvé naprosto perfektně. Vůz Subaru byl zvolen proto, že se jedná o značku, která je se závoděním spjatá, a navíc je tento vůz možno snadno upravit pro potřeby specifických kaskadérských scén. Navíc je to běžné kupé, což znamená, že je pro Babyho potřeby ideální a snadno v něm splyne s ostatním provozem. Jedním z příkladů modifikací na autě provedených je změna pohonu všech čtyř kol na pohon pouze zadní nápravy, což umožnilo snáze natáčet efektní drifty, které film vyžadoval – zejména ten úvodní, kdy auto nejprve couvá a Baby ho potom driftem otočí do správného směru.

To není standardní úprava, kterou by obvykle kaskadérské vozy podstupovaly. Tento typ vozu byl při natáčení používán tak intenzivně, že byla řada jeho modelů zcela opotřebována a požadované záběry bylo nutné natáčet v menším množství záběrů, aby auta v provozu vydržela co nejdéle. Dalšími změnami bylo navýšení výkonu motoru, a také neobvyklé doplnění středového diferenciálu. Celkově se daná scéna s tímto vozem natáčela tři hodiny, což je nezvykle málo. Je to proto, že režisér využil možností dronu s připevněnou kamerou a celá scéna byla natočena na jeden záběr. Aby ji naplánoval, vydal se Frye na místo, kde se scéna měla natáčet, naprosto přesně si ho celé změřil a následně ho vymodeloval na prázdném parkovišti, kde byla scéna nacvičována se zkušebními vozy – což trvalo několik týdnů. Před natáčením tak měli kaskadéři scénu dokonale natrénovanou a natáčení mohlo proběhnou co nejsnáze a co nejbezpečněji.

Dodge Challenger Hellcat 2015

Uplatnění ve filmu:
Baby s Lily tento vůz ukradnou poté, co uprchnou z restaurace před Buddym. Baby v něm následně jede k Docovi, aby získal zpět klíčovou nahrávku.

K vidění také:
Želvy ninja, Slídil, Rychle a zběsile 7 a představen také v pořadech Jay Leno‘s Garage a Top Gear.

Zajímavosti:
Toto auto bylo pro natáčení vybráno čistě pro svou vysokou rychlost. Baby se potřebuje dostat z bodu A do bodu B tak rychle, jak je to jen možné – a tenhle vůz je tedy jeho nejlepší možností. Nejvyšší rychlost dosažená s tímto vozem byla 190 km/h při výkon 500 koní.

Informace o vozu:
Tato verze modelu Dodge Challenger 2015, vybavená mechanicky poháněným kompresorem a motorem HEMI o obsahu 6.2 litru, má udávaný výkon 707 koní (527 kW) a kroutící moment 881 Nm. Stejným motorem je vybaven také model Dodge Charger SRT Hellcat. Přední vnitřní světlomet byl odstraněn, aby bylo umožněno lepší sání vzduchu a motor tak měl vyšší kroutící moment, a podběhy jsou oproti standardnímu modelu SRT modifikovány tak, aby umožnily použití větších 20“ hliníkových kol. Model SRT Hellcat je dodáván se dvěma různými klíči. První „černý“ klíč omezuje výkon motoru na 500 koní, zatímco druhý „červený“ zpřístupňuje plný výkon. Při testech zrychlení z nuly na trati o délce 0,25 míle (400 metrů) byl tomuto vozu naměřen čas 10,85 sekundy – to při použití závodních pneumatik, homologovaných pro běžný provoz. Na běžných pneumatikách stejnou vzdálenost urazil za 11,2 sekundy při cílové rychlosti 201 km/h. Vůz Challenger SRT Hellcat zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,6 sekundy a zabrzdit ze 100 km/h na 0 se mu podaří na 33,2 metru. Maximální rychlost je 320 až 325 km/h. Laterální zrychlení Challengeru Hellcat je 0,94 g.

Cadillac El Dorado 1954

Uplatnění ve filmu:
V rámci scén romantických flash forwardů inspirovaných padesátými léty, v nichž Deborach čeká na Babyho.

K vidění také:
Prácička v Itálii, Řidič slečny Daisy a představen také v pořadu Jay Leno‘s Garage.

Zajímavosti:
Model 1954 tohoto vozu byl velmi revoluční a prodalo se ho 2150 kusů, téměř čtyřikrát tolik, než v případě modelu 1953.

Cadillac Deville 1996

Uplatnění ve filmu:
Baby tento automobil řídí, když jedou s Darling, Buddym a Batsem vyzvednou zbraně pro Doca. Zastaví se v supermarketu, kde Bats ukradne žvýkačky.

K vidění také:
Drive, Rychle a zběsile 5, Need for Speed, Dannyho parťáci.

Mercedes S-600

Uplatnění ve filmu:
Docovo auto – veze Babyho na poštu, aby tam před loupeží získal informace. Baby a Deborah v tomto voze uprchnou po potyčce s Buddym v Docově garáži poté, co je zabita Darling.

Film jde do kin od 27. července.

PR článek