Suzuki Swift přichází v novém, plný moderních technologií

Nové Suzuki Swift přichází v ještě lepší formě než dosud.

Nová generace přináší výraznější design, prostornější interiér, úspornější motory a nejmodernější bezpečnostní výbavu. Swift je navíc jediným městským autem, které lze pořídit s pohonem všech kol nebo s unikátním hybridním systémem spojujícím elektromotor a benzinový turbomotor. Nový Swift je také kompaktní, na délku dokonce měří o 10 mm méně než dosud. Díky chytré konstrukci je ale o 120 kg lehčí než předchozí generace, což svědčí dynamice i spotřebě, a především nabízí prostornější interiér. Nejen že je uvnitř stejně místa po posádku jako ve větších vozech, ale zavazadlový prostor se ve srovnání s předchozím modelem zvětšil o čtvrtinu na 265 litrů.

Na výběr jsou dva benzinové motory – čtyřválec 1,2 l a tříválec 1,0 l s přeplňováním. Oba lze spojit s manuální nebo automatickou převodovkou a také s kompaktním hybridním pohonem, který je chytrou odpovědí na úsporné naftové motory.

Elektromotor nejprve při brzdění dobíjí lithium-iontovou baterii a při zrychlování takto vytvořenou energii využívá k tomu, aby ulehčil práci spalovacímu motoru a tím snížil jeho spotřebu. Přitom hmotnost Swiftu s tímto pohonem je jen o 6,2 kg vyšší než u běžné verze.

K dalším pokročilým prvkům výbavy patří úsporné a výkonné diodové světlomety nebo DSBS – soustava kamery, laseru a radarového senzoru. Tato trojice zajišťuje celou řadu bezpečnostních funkcí: automatické nouzové brzdění v případě, kdy hrozí nehoda, adaptivní tempomat s udržováním nastavené rychlosti a bezpečného odstupu, varování při nechtěném opuštění jízdního pruhu a také automatické přepínání mezi tlumenými a dálkovými světly. Díky těmto pokročilým systémům je život řidiče za všech okolností jednodušší.

Více informací na www.suzuki.cz.

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?