Jaká ošetření estetické medicíny jsou atraktivní pro muže?

Pražskou kliniku plastické chirurgie, stomatologie a korektivní medicíny Brandeis Clinic navštěvovaly zpočátku hlavně ženy. Ale už po dvou letech od otevření, v roce 2015, tvořila 40 % celkových výkonů ošetření pro muže.

Muži vyhledávají zejména služby estetické stomatologie – zubní hygienu, bělení zubů, úpravy pomocí implantátů, fazet a korunek. Nadchla je i laserová liposukce, plastika horních víček, epilace; řeší problémy s vypadáváním vlasů či s nadměrným pocením. Stále více mužů podstupuje také kosmetické zákroky – vyhlazení vrásek, léčbu akné… Dnes už se při tom rozhodně necítí zženštile, ale je pravda, že muži na rozdíl od žen upřednostňují kratší neinvazivní ošetření bez nutnosati rekonvalescence.

Žádaná kosmetická ošetření pro muže od A do Z

Mužská klientela Brandeis Clinic je rozmanitá – zákroky zde podstupují herci, zpěváci, hokejisté, podnikatelé, přední politici i manažeři. Avšak naprostou většinu klientů tvoří lidé ze střední třídy. Na všechna ošetření lze našetřit z průměrného platu, případně Vám klinika poskytne půjčku. Často stačí obětovat pár minut Vašeho času, a budete se cítit mnohem sebevědoměji. Inspirujte se přehledem nejvíce žádaných zákroků.

 • Aplikace kyseliny hyaluronové – vyplní hlubší vrásky, které způsobují zachmuřený výraz, například nad kořenem nosu, nebo nosoretní vrásky. Účinek injekce za zhruba 6 000 Kč přetrvá 6 až 12 měsíců.
 • Botulotoxin – i muži chodí na botoxové injekce, často už od věku 35 let. Botox je vynikající na odstranění vrásek nad kořenem nosu nebo v okolí očí. Zákrok trvá v průměru 5 minut, stojí okolo 3 200 Kč a jeho efekt přetrvá zhruba 6 měsíců. Botox dokáže vyřešit i nadměrné pocení v podpaží.
 • Epilace – muži se zbavují nadměrného ochlupení zad, ale i břicha či intimních oblastí.
 • Facelift – přirozený výsledek s neviditelnými jizvami přináší metoda MACS.
 • Jizvy po akné – nejúčinněji je odstraní moderní laser.
 • Léčba akné – teenageři a muži zhruba od 15 do 30 let vyhledávají přístroj Acleara, který už po jediném ošetření zlepší mírné až střední akné o 50 %.
 • Liposukce – ne vše jde vycvičit, proto si také muži nechávají odsát tuk – především z oblasti břicha, pasu, ale i prsou. Revoluční laserová liposukce je účinná a šetrná.
 • Padání vlasů – zastavuje se injekční aplikací vlastní krevní plasmy, která zároveň podporuje růst nových vlasů.
 • Plastika horních víček – doporučuje se oběma pohlavím okolo 50 let věku, z estetických i zdravotních důvodů. Pokleslá víčka totiž unavují oči, dnes extrémně zatěžované u počítačů.
 • Stomatologie – také muži pravidelně přicházejí na zubní hygienu, bělení zubů i na větší zákroky – náhrady chybějících zubů implantáty nebo rekonstrukce chrupu korunkami a fazetami.
 • Zúžení a zeštíhlení obličeje – poměrně nový zákrok prováděný injekcemi botulotoxinu.

Tipy navíc pro zvýšení energie, zlepšení erekce a funkce prostaty

Mužská klientela Brandeis Clinic oceňuje i výborně fungující doplňky stravy – Life Energy pro zvýšení fyzické a duševní energie (zcela bez éček a konzervantů), Erectus Xtra pro lepší erekci či Healthy Prostate na zlepšení funkce prostaty.

Majitelka kliniky Anna Brandejs dodává: „Lidé si dnes uvědomují, že mohou v dobré kondici dosáhnout 90 i více let. Vědci prokázali, že vitalitu můžeme z 80 % ovlivnit sami sportováním, dobrým jídlem, doplňky stravy a omezením toxinů. Botox či kyselina hyaluronová hodně pomohou, ale nezbytný je i celkově zdravý životní styl.“

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?