Slivovice a hruškovice, které píšou silný příběh

Ochutnali jste už někdy slivovici, která zrála pět let v sudech po aromatické Frankovce Burgenland?

Nebo hruškovici ochucenou těmi nejkvalitnějšími vanilkovými lusky z Madagaskaru? Pokud ne, vřele doporučujeme vyzkoušet limitovanou edici prémiových destilátů FLERET Collection 1850.

Destilérka FLERET je mezi znalci ovocných destilátů známá především svou prémiovou řadou destilátů FLERET Collection 1850. Tato úspěšná kolekce se pyšní dvěma jedinečnými prémiovými destiláty – Slivovicí z vínového sudu a Hruškovicí Williams & Vanilla. Oba tyto skvosty jsou dostupné pouze v limitovaném množství. Milovníci exkluzivních ovocných destilátů by proto s nákupem neměli otálet.

Limitovaná edice Slivovice z vínového sudu

Na rozdíl od běžných švestkových destilátů vyniká tento exkluzivní ovocný destilát nevšedními aromatickými i chuťovými vlastnostmi. Tajemství spočívá v sudech od červeného vína, Frankovce ze známé rakouské vinařské oblasti Burgenland. Slivovice nejprve zrála čtyři roky ve sklepě a pátý rok pak vstřebávala esence. Jen pár měsíců poté, co spatřila světlo světa, získala bronzové ocenění na nejprestižnější světové soutěži World Spirits Competition v San Francisku.

Ušlechtilá Slivovice z limitované edice FLERET Collection 1850 milovníky švestkových destilátů překvapí již na první pohled jemným načervenalým zbarvením. Během vychutnávání se plně rozvíjí doplňující tóny zralých ostružin a malin s trochou kořenitosti tabáku. Jelikož byl tento výjimečný 50% destilát vyrobený pouze v počtu 1250 lahví, je ideální pro vzácné přátele i příležitosti.

Limitovaná edice hruškovice Williams & Vanilla

Prémiový hruškový destilát se vyznačuje nevšedním chuťovým spojením. Klíčovou roli při výrobě tohoto destilátu sehrává vzácná bourbonská vanilka z Madagaskaru. Vanilkové lusky uvolňují své silice do prémiové Hruškovice po celých 30 dnů před stočením. Oblíbená tříletá hruškovice, která je vypálená ze šťavnatých nasládlých plodů hrušky, odrůdy Williams, tak získává perfektně ladící nádech exotiky. Překvapí na první ochutnání i pohled. Lusk bourbonské vanilky byl totiž vložený do každé z 1250 limitovaných lahví. Jemnější 40% Hruškovice se tak stává sběratelskou raritou i originálním dárkem.

FLERET Collection 1850 boduje i ve světě

Kvalitu těchto jedinečných ovocných destilátů frenštátské destilérky potvrzují i úspěchy na mezinárodních soutěžích. V březnu získaly na prestižní světové soutěži San Francisco World Spirits Competition hned čtyři její produkty z edice 1850 bronzovou medaili – Slivovice, Hruškovice, Třešňovice a unikátní limitovaná Slivovice. Destilérka tak navázala na podobné úspěchy z roku 2014, kdy v San Francisku získala stříbrnou medaili za Meruňkovici a bronzovou medaili za Slivovici ze stejné řady FLERET Collection 1850. Ve stejném roce pak Meruňkovice získala také bronzovou medaili na International Spirits Challenge v Londýně.

Více informací na www.fleret1850.cz

PR článek

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?