4 opilecké mýty, které vás můžou snadno zabít

Na Silvestra budete opilí. To je prosté konstatování faktů. Dejte ale pozor, abyste náhodou neumřeli. Neradi přicházíme o čtenáře.

Jako všechno ostatní ve vašem životě, i opíjení je činnost, kterou se musíte naučit dělat správně. Bohužel, většinu z toho, co víme o opíjení a o samotné opilosti, máme od svých přátel. Od svých přátel, kteří, když vás poučují, jsou většinou sami také opilí. Řešení? Poučíme my vás. Za střízliva.

04. – „Nech ho, ať se z toho vyspí.“

Tenhle mýtus nejspíš vychází z prostého faktu, že lidé chtějí mít co nejméně práce. Zejména pak, když se věnují opíjení.

Je taková teorie, že když někdo pije tak moc, až upadne do bezvědomí, nejlepší je takového jedince hodit na postel a jakmile se ten jedinec probudí, bude v pořádku. Asi nějakým kouzlem.

Pravda:

Hodit vašeho kámoše, který se opil do bezvědomí, na postel a nechat ho spát, může být skvělý nápad – pokud ho chcete zabít tím, že se udusí svými vlastními zvratky. Víte, on je totiž rozdíl, když někdo usne nebo upadne do bezvědomí. Překvapivě.

Totiž někdo, kdo upadne do bezvědomí kvůli intoxikaci alkoholem, se jen stěží probudí kvůli potřebě zvracet. Pokud zrovna bude ležet na zádech a obrátí se mu naruby žaludek, zvratky mu začnou zaplňovat plíce. Jimi Hendrix by mohl vyprávět.

Co byste měli dělat:

Položte ho na bok a mezi pitím jednotlivých panáků tequilly ho běžte občas zkontrolovat, jestli třeba nepřestal dýchat. Pokud bude dýchat nepravidelně nebo začne zvracet aniž by se probudil, má otravu alkoholem. Volejte sanitku.

Ráno vám pak poděkují za to, jak krásně jste se o ně starali. Tedy až do chvíle, než si všimnou hákových křížů a penisů, které mají lihovými fixami namalované po celém obličeji.

Pokračujte na další stranu!

Holkometr

 
Jak to vidí ostatní?